sanal ofis nedir, sanal ofis fiyatları, en iyi sanal ofis

Başlangıç

Yeni bir iş kurmak, gelişmekte olan herhangi bir projesi olan girişimci için göz korkutucu bir deneyim olabilir.

Tedarikçileri güvence altına almanız, mal ve hizmetlerinizi pazarlamanız, rekabeti düşünmeniz, mal ve hizmetlerinizi nasıl teslim edeceğiniz konusunda lojistik çalışması yapmanız ve en önemlisi ofisiniz için sadece çalışmakla kalmayıp aynı zamanda hem ekonomik, hem de işinize uygun bir adres bulmanız gerekir.

sanal ofis nedir, neden sanal ofis tercih edilmeli

İstanbul’da ofis fiyatları her zaman yüksek olduğundan, ofis gereksinimleriniz için uygun maliyetli bir çözüm bulmak zor olabiliyor.

Yeni bir iş kuran birçok girişimci ve küçük işletme, ofis kiralamak için harcanabilecek paradan tasarruf etmek için başlangıçta evden çalışmaya karar verebilir. Ne kadar ekonomik görünse de evden çalışmanın da stopaj gideri gibi maliyetleri vardır.

Bu, geçiş dönemi için iyi bir çözüm sağlasa da, ev adresinize kayıtlı bir iş yeri olması her zaman iyi bir fikir olmayabilir.

Bilgiye erişimin yalnızca birkaç tık ötede olduğu günümüzün dijital çağında, kullandığınız ev adresi Google Haritalar’da hızlı bir arama yapan, yakında bulunan potansiyel  müşterilerinize profesyonel gelmeyebilir.

Bu sadece işletmenizin imajını olumsuz etkilemekle kalmaz, aynı zamanda müşteri adayınızın sizi görmek için, haber vermeden kapınıza gelme riskini de bulundurur.

Peki bir Sanal Ofis adresi tüm bu sorunları nasıl çözebilir?

En basit haliyle Sanal Ofis, işletmenizin yasal olarak bir adrese sahip olarak, posta ve kargolarınızı hem teslim alıp hem de göndermek için kullanabileceğiniz ve pazarlama faaliyetleri amacıyla kullanabileceğiniz fiziksel bir adrestir. Doğru sanal adresi seçerek, müşterilerinize profesyonel bir imaj sunabilir ve kişisel ilişkilerinizi kolaylıkla iş ilişkisine çevirebilirsiniz.

Özel sekreterya karşılama hizmeti sayesinde firmanız tamamen kurumsal olarak telefonlarınıza cevap verilir ve size gerekli yönlendirmeler yapılır.

Kurumsal görünürlüğünüzü artırın

Sanal Ofisler, sadece yasal adres ihtiyacı olan, kargo ve postaları için bir adres arayan küçük işletmelere fayda sağlamaz.

Özellikle son zamanlarda, halihazırda çalışmakta olan yerleşik işletmelerde de sanal ofis kullanımı ciddi bir artış göstermekte. Son bir sene içerisinde bu tarz şirketler Sanal Ofis hizmetini kullanmaya ve sağladığı faydalardan yararlanmaya başladı.

istanbul'da sanal ofis seçerken nelere dikkat edilmeli

Birincisi, Sanal Ofisler, aslında orada fiziksel bir varlığınız olmadan başka bir bölgede ofis kurmak için ucuz bir çözüm sunar. Bazen bir uydu ofisi kurmak için de kullanılmaktadır.

Örneğin; Samsun’da bir işletmeniz var, ancak ülke çapında birden fazla ofisi olan bir şirketinizin olmasını istiyorsunuz…

Sadece birkaç hızlı tıklama ve ekonominizi bozmayan küçük bütçelerle, hemen hemen istediğiniz herhangi bir şehirde kendi yasal adresinizi almanızı sağlar. Bu, daha sonra şirketinize ciddi bir imaj kazandırabilir.

Ürün Farklılaştırması

Bir dizi farklı ürün ve hizmet sunan ve bunu farklı markalar altında yapmak isteyen şirketler de vardır.

Mesela; yayıneviniz var ve çocuk kitapları satmak için ayrı bir alt firma kurmak istiyorsunuz. Ancak yayınevinizle aynı adrese kayıtlı olmaması ve bunun için bir servet harcamamanız gerekiyor.

En kolay çözüm, yeni şirketi sanal bir ofise kaydetmektir. Bu sayede 2 şirketiniz arasında net bir ayrım olur ve bunun için bir servet ödememiş olursunuz.

Wen Offices Sanal Ofis Çözümü

Pazarı araştırdıktan ve Türkiye’de bulunan birçok farklı büyüklükteki işletmeyle konuştuktan sonra, müşterilerimizin bir sanal ofis sağlayıcısından temel gereksinimlerinin şunlar olduğunu gördük:

 • Google Haritalar’da görülebilen, şık ve çekici ofislere sahip benzersiz bir adres
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı sanal adres
 • Gizli masraflar olmadan maliyetlerin şeffaflığı
 • Kolay kayıt
 • Posta ve kargo kabul etme olanağı
 • Alınan gönderi için e-posta veya whatsapp ile bilgilendirilme
 • İstanbul Şirket Kurulumu
 • Tüm Şirket kurulumlarını yönetmek için bir muhasebe desteği
 • 0850… özel iş telefonu hattı sağlanması

Wen Offices olarak bu gereksinimlerinizin hepsini üstlendik. Tüm ofis ihtiyaçlarınızı ve ekonomik beklentilerinizi en uygun fiyatlarla karşılayan İstanbul Sanal Ofis Paketini sizlere sunduk.

Müşterilerimiz 3 farklı lokasyonumuzdan herhangi birinde işletmelerini kurabilir veya var olan şirket adreslerini taşımayı seçebilirler.

Sanal Ofis hizmetimizin detaylarını ve fiyatlarını öğrenmek için lütfen şu bağlantıya bakın: https://wenoffices.com/sanal-ofis/

Bizi rakiplerimizden farklı kılan özelliklerimiz nelerdir?

Bizi diğer İstanbul Sanal Ofis şirketlerinden ayıran, hizmetimizle ilgili bir dizi temel farklı noktamız var.

istanbul en ucuz sanal ofis fiyatları

 • En büyük avantajımız fiyatlarımız. Sanal Adres fiyatlarımız ayda sadece 75₺ ‘dan başlamaktadır. Rakiplerimizden hiçbirinin bizimle aynı hassasiyette sunamayacağı bir şey.
 • Tüm Sanal Ofis Adreslerimiz bize aittir. Bu, tüm posta ve kargoların kendi şirket içi ekiplerimiz tarafından alındığı ve takibinin yapıldığı anlamına gelir.
 • Bu, aldığımız posta ve kargolar üzerinde tam kontrole sahip olmamızı ve bu nedenle müşterilerimize her zaman aynı tutarlı hizmet düzeylerini sunabilmemizi sağlar.
 • Her lokasyonumuzun arkasında, Google Haritalar’da görüntülenebilen fiziksel bir bina vardır.
 • İstanbul Şişli’de 2 ve 4.Levent’te 1 tane olmak üzere 3 lokasyonumuz bulunmaktadır. Çok yakında İstanbul Anadolu yakasında da birden çok lokasyona sahip olacağız.
 • 3 konumdan herhangi birinde sanal adres hizmetinden yararlanırsanız, işletmenizin hızlı bir Google Haritalar aramasında görünmesini ve kurumsal marka imajınızın önemli bir parçasını oluşturan adres probleminizi de çözmüş olacaksınız.
 • Aynı zamanda bir Sanal Ofis sağlayıcısından daha fazlasıyız. Ana işimiz, fiziksel ofis alanı arayan müşterilerimizin (hazır ofis, ortak çalışma alanı ve toplantı salonu) ihtiyaçlarının giderilmesidir.
 • Bu, Sanal Ofis müşterilerimizin, toplantı odası kiralama ve ayrıca kısa-uzun vadeli ofis kiralama dahil olmak üzere, her zaman sunduğumuz ek hizmetlerden de yararlanabileceği anlamına gelmektedir.

İstanbul’da Sanal Ofis üyeliğini kimler kullanabilir?

İstanbul Sanal Adreslerimiz, iş amaçlı kullanmak isteyen, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişi veya şirket tarafından kullanılabilir.

Sanal Ofisi kurmak için hangi belgeler gerekiyor?

Sunduğumuz herhangi bir Sanal Ofis hizmeti için bir durum tespiti yapmamız gerekir. Müşterilerimizin kimliğinin doğrulanması ve iş ilişkimize yönelik yasa dışı niyetlerin belirlenebilmesi için bazı evraklar istemekteyiz. Bu sayede potansiyel riskler ile birlikte uygunluklarını değerlendirilir.

sanal ofis kurmak için hangi evraklar gerekli

Maalesef Sanal Ofis Paketiyle birlikte gelen “gizlilik” yönü, genellikle suç ve diğer şüpheli faaliyetlerde bulunmayı planlayan kötü niyetli kişilere hitap edebilmekte.

Caydırıcı olabilmesi için, tüm müşterilerimizin kimliğini belirlememiz bizim için çok önemlidir. Bir şirketten Sanal Ofis başvurusu alındığında, kuruculardan birinin kimliğinin veya ehliyetinin bir kopyasına ihtiyacımız vardır.

E-posta yoluyla fotokopileri kabul ediyoruz. Ayrıca kurucunun ikametgah adresinin kanıtı da gerekmekte. Bu, faturalar veya son 3 ay içinde tarihli banka veya kredi kartı ekstreleri şeklinde olabilir. Bu evraklar da, yine e-postayla yoluyla bize gönderilebilir.

Toparlayacak olursak;

Yeni bir firma kuruyorsanız, sanal ofis üyeliği için gerekli olan belgeler: Önlü arkalı kimlik fotokopisi, ikametgah belgesi, “Kuruluş Aşamasında” yazan kaşe, bildirimlerin internetten size iletilebilmesi bir e-posta hesabı gerekmektedir. Bu email hesabı sözleşmenizde de yer alacaktır.

Eğer var olan şirketinizi yeni bir sanal adrese taşımak istiyorsanız gereken evraklar: İmza sirküleri, vergi levhası ve ikametgah belgesidir.

Sanal Ofis Adresi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sanal Ofis hizmetini alacağınız firmayı seçerken dikkatlice düşünmeniz ve ihtiyatlı davranmanız çok önemlidir. Aksi takdirde, gereksiz sorunlar yaşayabilirsiniz.

 • Sanal Ofis adresinizi akıllıca seçin.

İnsanlar, İstanbul’un en pahalı bölgelerinden birinde adres sahibi olmanın, başarılı bir şirket imajını yarattığını düşündüklerinden, her zaman merkezi adreslere yönelme eğilimindedirler. Bu kısmen doğru olabilir, ancak adresle birlikte doğru orantılı olması gereken özellikleri taşıyamazsanız, bu yakın zamanda aleyhinize dönebilir.

Şöyle düşünün; 1 kişilik bir şirketsiniz ve telefona cevap vermekten, hizmetleri sağlamaktan fatura oluşturmaya kadar her şeyi yapıyorsunuz.

Müşterileriniz için tek temas noktası sizseniz, müşteriniz bir süre sonra, yüksek kiraların olduğu merkezi bir lokasyonda olacak kadar büyük bir kuruluş olmadığınızı ve bu nedenle bir Sanal Adres kullandığınızı anlayacaktır.

Bu, müşterilerin güvensizlik ve tedirginlik duygularıyla ilgili bir şeylerin ters gitmesine, size nasıl ulaşabilecekleri hususunda kuşku duymalarına yol açabilir.

Tavsiyemiz, kendi oluşumunuza uygun bir Sanal Ofis Adresi seçmenizdir. Bir çok müşteri ve müşteri adayı, lüks görünmenizdense güvenilir olduğunuzdan dolayı sizinle çalışmayı tercih edecektir.

Şişli’de 2, 4.Levent’te 1 lokasyonumuz olduğunu unutmayın. Bu akıllıca bir seçim!

 • Yanlış seçilen adres size, posta ve kargolarınıza ulaşma sorunu yaratabilir

Tüm kargo ve postalarınızı şahsen toplamayı düşünüyorsanız, ulaşımınız açısından yakın bir adres olmasını tavsiye ederiz. Kargo ve postanızı almak için ofisimizi ziyaret etmenin pratikliğini ve gönderim maliyeti olmadığı için ekonomisini düşünün.

Yolculuğunuz boyunca trafiği, gitmeniz gereken mesafeyi ve bu süreyi alacağınız zamanı hesaba katın.

Her bütçeye uygun ucuz sanal ofis paketimiz bulunmakta, bu da posta ve kargolarınızı almak için ofislerimizi ziyaret edemeyecek olsanız bile, her zaman daha ekonomik fiyatlarla bu hizmetten yararlanabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Yukarı Git